Voorbeschouwing Oscars 2013: Critics’ Choise Awards


Best Picture

argo_ver2WINNER

Argo (2012)

Other Nominees:

Beasts of the Southern Wild (2012)

Django Unchained (2012)

Les Misérables (2012)

Life of Pi (2012)

Lincoln (2012)

The Master (2012)

Moonrise Kingdom (2012)

Silver Linings Playbook (2012)

Zero Dark Thirty (2012)

LincolnBest Actor

WINNER

Daniel Day-Lewis for Lincoln (2012)

Other Nominees:

Bradley Cooper for Silver Linings Playbook (2012)

John Hawkes for The Sessions (2012)

Hugh Jackman for Les Misérables (2012)

Joaquin Phoenix for The Master (2012)

Denzel Washington for Flight (2012/I)

Best Actress

WINNER

Jessica Chastain for Zero Dark Thirty (2012)

Other Nominees:

Marion Cotillard for De rouille et d’os (2012)

Jennifer Lawrence for Silver Linings Playbook (2012)

Emmanuelle Riva for Amour (2012)

Quvenzhané Wallis for Beasts of the Southern Wild (2012)

Naomi Watts for Lo imposible (2012)

Best Supporting Actor

WINNER

Philip Seymour Hoffman for The Master (2012)

Other Nominees:

Alan Arkin for Argo (2012)

Javier Bardem for Skyfall (2012)

Robert De Niro for Silver Linings Playbook (2012)

Tommy Lee Jones for Lincoln (2012)

Matthew McConaughey for Magic Mike (2012)

Best Supporting Actress

WINNER

Anne Hathaway for Les Misérables (2012)

Other Nominees:

Amy Adams for The Master (2012)

Judi Dench for Skyfall (2012)

Ann Dowd for Compliance (2012)

Sally Field for Lincoln (2012)

Helen Hunt for The Sessions (2012)

Best Acting Ensemble

WINNER

Silver Linings Playbook (2012)

Other Nominees:

Argo (2012)

The Best Exotic Marigold Hotel (2011)

Les Misérables (2012)

Lincoln (2012)

Moonrise Kingdom (2012)

Best Director

WINNER

Ben Affleck for Argo (2012)

Other Nominees:

Kathryn Bigelow for Zero Dark Thirty (2012)

Tom Hooper for Les Misérables (2012)

Ang Lee for Life of Pi (2012)

David O. Russell for Silver Linings Playbook (2012)

Steven Spielberg for Lincoln (2012)

django_unchained_ver2Best Original Screenplay

WINNER

Django Unchained (2012): Quentin Tarantino

Other Nominees:

Flight (2012/I): John Gatins

Looper (2012): Rian Johnson

The Master (2012): Paul Thomas Anderson

Moonrise Kingdom (2012): Wes Anderson, Roman Coppola

Zero Dark Thirty (2012): Mark Boal

Best Adapted Screenplay

WINNER

Lincoln (2012): Tony Kushner

Other Nominees:

Argo (2012): Chris Terrio

Life of Pi (2012): David Magee

The Perks of Being a Wallflower (2012): Stephen Chbosky

Silver Linings Playbook (2012): David O. Russell

Best Animated Feature

WINNER

Wreck-It Ralph (2012)

Other Nominees:

Brave (2012)

Frankenweenie (2012)

Madagascar 3: Europe’s Most Wanted (2012)

ParaNorman (2012)

Rise of the Guardians (2012)

Beasts Of The Southern Wild3Best Young Actor/Actress

WINNER

Quvenzhané Wallis for Beasts of the Southern Wild (2012)

Other Nominees:

Elle Fanning for Ginger & Rosa (2012)

Kara Hayward for Moonrise Kingdom (2012)

Tom Holland for Lo imposible (2012)

Logan Lerman for The Perks of Being a Wallflower (2012)

Suraj Sharma for Life of Pi (2012)

skyfall_ver8Best Action Movie

WINNER

Skyfall (2012)

Other Nominees:

The Avengers (2012)

The Dark Knight Rises (2012)

Looper (2012)

Best Actor In An Action Movie

WINNER

Daniel Craig for Skyfall (2012)

Other Nominees:

Christian Bale for The Dark Knight Rises (2012)

Robert Downey Jr. for The Avengers (2012)

Joseph Gordon-Levitt for Looper (2012)

Jake Gyllenhaal for End of Watch (2012)

Best Actress In An Action Movie

WINNER

Jennifer Lawrence for The Hunger Games (2012)

Other Nominees:

Emily Blunt for Looper (2012)

Gina Carano for Haywire (2011)

Judi Dench for Skyfall (2012)

Anne Hathaway for The Dark Knight Rises (2012)

Best Comedy Movie

WINNER

Silver Linings Playbook (2012)

Other Nominees:

Bernie (2011)

Ted (2012)

This Is 40 (2012)

21 Jump Street (2012)

Best Actor In A Comedy

WINNER

Bradley Cooper for Silver Linings Playbook (2012)

Other Nominees:

Jack Black for Bernie (2011)

Paul Rudd for This Is 40 (2012)

Channing Tatum for 21 Jump Street (2012)

Mark Wahlberg for Ted (2012)

Best Actress In A Comedy

WINNER

Jennifer Lawrence for Silver Linings Playbook (2012)

Other Nominees:

Mila Kunis for Ted (2012)

Shirley MacLaine for Bernie (2011)

Leslie Mann for This Is 40 (2012)

Rebel Wilson for Pitch Perfect (2012)

LooperBest Sci-Fi/Horror Movie

WINNER

Looper (2012)

Other Nominees:

The Cabin in the Woods (2011)

Prometheus (2012/I)

Best Foreign Language Film

WINNER

Amour (2012)

Other Nominees:

Intouchables (2011)

En kongelig affære (2012)

De rouille et d’os (2012)

Best Documentary Feature

WINNER

Searching for Sugar Man (2012)

Other Nominees:

Bully (2011/I)

The Central Park Five (2012)

The Imposter (2012)

The Queen of Versailles (2012)

West of Memphis (2012)

Best Song

WINNER

Skyfall (2012): Adele, Paul Epworth(“Skyfall”)

Other Nominees:

Act of Valor (2012): Monty Powell, Keith Urban(“For You”)

Brave (2012): Mumford & Sons(“Learn Me Right”)

Les Misérables (2012): Claude-Michel Schönberg, Alain Boublil, Herbert Kretzmer(“Suddenly)

Paul Williams Still Alive (2011): Paul Williams(“Still Alive”)

Best Score

WINNER

Lincoln (2012): John Williams

Other Nominees:

Argo (2012): Alexandre Desplat

Life of Pi (2012): Mychael Danna

The Master (2012): Jonny Greenwood

Moonrise Kingdom (2012): Alexandre Desplat

Best Cinematography

WINNER

Life of Pi (2012): Claudio Miranda

Other Nominees:

Les Misérables (2012): Danny Cohen

Lincoln (2012): Janusz Kaminski

The Master (2012): Mihai Malaimare Jr.

Skyfall (2012): Roger Deakins

Anna KareninaBest Art Direction

WINNER

Anna Karenina (2012/I): Sarah Greenwood, Katie Spencer

Other Nominees:

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012): Dan Hennah, Ra Vincent, Simon Bright

Les Misérables (2012): Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson

Life of Pi (2012): David Gropman, Anna Pinnock

Lincoln (2012): Rick Carter, Jim Erickson

Best Editing

WINNER

Zero Dark Thirty (2012): William Goldenberg, Dylan Tichenor

Other Nominees:

Argo (2012): William Goldenberg

Les Misérables (2012): Melanie Oliver, Chris Dickens

Life of Pi (2012): Tim Squyres

Lincoln (2012): Michael Kahn

Best Costume Design

WINNER

Anna Karenina (2012/I): Jacqueline Durran

Other Nominees:

Cloud Atlas (2012): Kym Barrett, Pierre-Yves Gayraud

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012): Bob Buck, Ann Maskrey, Richard Taylor

Les Misérables (2012): Paco Delgado

Lincoln (2012): Joanna Johnston

Best Makeup

WINNER

Cloud Atlas (2012)

Other Nominees:

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Les Misérables (2012)

Lincoln (2012)

Best Visual Effects

WINNER

Life of Pi (2012)

Other Nominees:

The Avengers (2012)

Cloud Atlas (2012)

The Dark Knight Rises (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s