Oscarnominaties 2015


lego-oscarThe Academy heeft op 15 januari haar nominaties bekend gemaakt. acht films kampen dan om het gegeerde beeldje. net zoals op de BAFTA nominaties prijkt The Grand Budapest Hotel bovenaan met 9 nominaties maar moet hij deze keer wel Birdman naast zich dulden. The Imitation Game volgt hen op de voet met 8 stuks. favoriet voor beste film Boyhood heeft 6 nominaties, evenveel als de film die de laatste weken sterk opzet: American Sniper. daarna volgen The Theory Of Everything, Whiplash, Foxcather en Interstellar met 5 nominaties. voorspellingen doen we later nog maar we willen nu al meegeven dat in de categorie beste animatie men een miskleun heeft gebaard door The Lego Movie niet te nomineren. de film kon in Amerika al 26 prijzen wegkapen als beste animatiefilm maar wordt hier onbegrijpelijk over het hoofd gezien. regisseur Philip Lord reageerde op twitter: “it’s okay. made my ow!”

Best Picture
“American Sniper”
“Birdman”
“Boyhood”
“The Grand Budapest Hotel”
“The Imitation Game”
“Selma”
“The Theory of Everything”
“Whiplash”

Best Director
Alejandro González Iñárritu, “Birdman”
Richard Linklater, “Boyhood”
Bennett Miller, “Foxcatcher”
Wes Anderson, “The Grand Budapest Hotel”
Morten Tyldum, “The Imitation Game”

Best Actor
Steve Carell, “Foxcatcher”
Bradley Cooper, “American Sniper”
Benedict Cumberbatch, “The Imitation Game”
Michael Keaton, “BIrdman”
Eddie Redmayne, “The Theory of Everything”

Best Actress
Marion Cotillard, “Two Days, One Night”
Felicity Jones, “The Theory of Everything”
Julianne Moore, “Still Alice”
Rosamund Pike, “Gone Girl”
Reese Witherspoon, “Wild”

Best Supporting Actor
Robert Duvall, “The Judge”
Ethan Hawke, “Boyhood”
Edward Norton, “Birdman”
Mark Ruffalo, “Foxcatcher”
J.K. Simmons, “Whiplash”

Best Supporting Actress
Patricia Arquette, “Boyhood”
Laura Dern, “Wild”
Keira Knightley, “The Imitation Game”
Emma Stone, “Birdman”
Meryl Streep, “Into the Woods”

Best Adapted Screenplay
“American Sniper” (Jason Hall)
“The Imitation Game” (Graham Moore)
“Inherent Vice” (Paul Thomas Anderson)
“The Theory of Everything” (Anthony McCarten)
“Whiplash” (Damien Chazelle)

Best Original Screenplay
“Birdman” (Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo)
“Boyhood” (Richard Linklater)
“Foxcatcher” (E. Max Frye, Dan Futterman)
“The Grand Budapest Hotel” (Wes Anderson, Hugo Guiness)
“Nightcrawler” (Dan Gilroy)

Best Cinematography
“Birdman” (Emmanuel Lubezki)
“The Grand Budapest Hotel” (Robert D. Yeoman)
“Ida” (Ryszard Lenczweski; Lukasz Zal)
“Mr. Turner” (Dick Pope)
“Unbroken” (Roger Deakins)

Best Costume Design
“The Grand Budapest Hotel” (Milena Canonero)
“Inherent Vice” (Mark Bridges)
“Into the Woods” (Colleen Atwood)
“Mr. Turner” (Jacqueline Durran)
“Maleficent” (Anna B. Sheppard)

Best Film Editing
“American Sniper” (Joel Cox, Gary Roach)
“Boyhood” (Sandra Adair)
“The Grand Budapest Hotel” (Barney Pilling)
“The Imitation Game” (William Goldenberg)
“Whiplash” (Tom Cross)

Best Make-Up and Hairstyling
“Foxcatcher”
“The Grand Budapest Hotel”
“Guardians of the Galaxy”

Best Music (Original Score)
“The Grand Budapest Hotel” (Alexandre Desplat)
“The Imitation Game” (Alexandre Desplat)
“Interstellar” (Hans Zimmer)
“Mr. Turner” (Gary Yershon)
“The Theory of Everything” (Jóhann Jóhannsson)

Best Music (Original Song)
“Lost Stars” from “Begin Again”
“I’m Not Gonna Miss You” from “Glen Campbell: I’ll Be Me”
“Everything is Awesome” from “The LEGO Movie”
“Glory” from “Selma”
“Grateful” from “Beyond the Lights”

Best Production Design
“The Grand Budapest Hotel” (Adam Stockhausen; Anna Pinnock)
“The Imitation Game” (Maria Djurkovic; Tatiana Macdonald)
“Interstellar” (Nathan Crowley; Gary Fettis, Paul Healy)
“Into the Woods” (Dennis Gassner; Anna Pinnock)
“Mr. Turner” (Suzie Davies; Charlotte Watts)

Best Sound Editing
“American Sniper”
“Birdman”
“The Hobbit: The Battle of the Five Armies”
“Interstellar”
“Unbroken”

Best Sound Mixing
“American Sniper”
“Birdman”
“Interstellar”
“Unbroken”
“Whiplash”

Best Visual Effects
“Captain America: The Winter Soldier”
“Dawn of the Planet of the Apes”
“Guardians of the Galaxy”
“Interstellar”
“X-Men: Days of Future Past”

Best Animated Feature Film
“Big Hero 6″
“The Boxtrolls”
“How to Train Your Dragon 2″
“Song of the Sea”
“The Tale of Princess Kaguya”

Best Foreign Language Film
“Wild Tales” (Damián Szifrón; Argentina)
“Tangerines” (Zaza Urushadze; Estonia)
“Timbuktu” (Abderrahmane Sissako; Mauritania)
“Ida” (Pawel Pawlikowski; Poland)
“Leviathan” (Andrey Zvyagintsev; Russia)

Best Documentary Feature
“CITIZENFOUR”
“Finding Vivian Mayer”
“Last Days in Vietnam”
“The Salt of the Earth”
“Virunga”

Best Documentary (Short Subject)
“Crisis Hotline: Veterans Press 1″
“Joanna”
“Our Curse”
“The Reaper”
“White Earth”

Best Short Film (Animated)
“The Bigger Picture”
“The Dam Keeper”
“Feast”
“Me and My Moulton”
“A Single Life”

Best Short Film (Live Action)
“Aya”
“Boogaloo and Graham”
“Butter Lamp”
“Parvaneh”
“The Phone Call”

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s